shallowness - онтологија

плиткост повеќе

Вид збор: Именка, женски род
Плиткост на водата.
Албански: cektësi
Површно знаење.
Албански: cektësi, njohuri sipërfaqësore
Употреба: Преносно значење
Примери:
Покажа неверојатна плиткост на мислењето.