sermonize - онтологија

опее повеќе

опејат
Вид збор: Глагол, свршен
За свештеник - одржи опело.
Албански: predikoj
Употреба: Црковен термин

служи повеќе

служат
Вид збор: Глагол, несвршен
Врши црковна служба.
Албански: predikoj
Употреба: Црковен термин