scrounge - онтологија

шлепува повеќе

шлепуваат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
(се шлепува) Непоканет оди на забава; се влечка со некого.
Германски: schleppen Албански: pa ftesë
Употреба: Преносно значење , Разговорно