scandalize - онтологија

скандализира повеќе

скандализираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Предизвика, предизвикува грозење од нарушувањето на правилата на пристојноста.
Албански: skandalizoj
(се скандализира) се згрози, се грози, се згнаси, се гнаси
Албански: skandalizoj