roughness - онтологија

грубост повеќе

мн. грубости
Вид збор: Именка, женски род
Особина на тоа што е грубо.
Албански: vrazhdësi

нерамност повеќе

Види и: нерамен (прид.)
мн. нерамности
Вид збор: Именка, женски род
Својство на тоа што не е рамно, мазно.
Албански: jo e rafsdhët, e vrazhdë