ridicule - онтологија

исмее повеќе

исмеат
Вид збор: Глагол, свршен
Направи шега, подбив со некого; иронично, зајадливо зборува за нешто.
Албански: përqesh

шотање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
шпотање
Употреба: Разговорно

шпота повеќе

(се) шпотаат
Вид збор: Глагол, несвршен
се подбива, се потсмева
Германски: spotten
Употреба: Разговорно

шпотање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
подбивање, исмејување, мајтапење
Употреба: Разговорно