psychopat - онтологија

психопат повеќе

мн. психопати
Вид збор: Именка, машки род
Лице што страда од хронично ментално нарушување.
Албански: psihopat
Употреба: Медицина
Ментално или емоционално нестабилна личност.
Албански: psihopat
Употреба: Медицина