pedicure - онтологија

педикир повеќе

Види и: педикура (ж.)
(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
педикура
Француски: pédicure
Употреба: Медицина

педикура повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Нега на нозете, специјално сечење на ноктите, отстранување на мозолчиња и сл.