parasitism - онтологија

паразитизам повеќе

паразитизмот
Вид збор: Именка, машки род
Во биологијата - појава на заедничко живеење на паразитот со друг организам.
Албански: parazitizëm
Живеење од експлоатација на туѓ труд.
Албански: parazitizëm
Употреба: Преносно значење