panorama - онтологија

панорама повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Широка глетка на околината што се открива од некоја височина.
Албански: panoramë, pamje
Широк поглед на нешто.
Албански: panoramë
Употреба: Преносно значење