narcissism - онтологија

нарцизам повеќе

(едн.) нарцизмот
Вид збор: Именка, машки род
Претеран интерес во самиот себе или во својот физички изглед.
Употреба: Медицина

самозаљубеност повеќе

Вид збор: Именка, женски род
самовљубеност