handshake - онтологија

ракува повеќе

ракуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
(се ракува) Се здравува со раце.
Албански: shtrëngim duarsh

ракување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
се ракува
Албански: shtrëngim duarsh