extraterrestrian - онтологија

вонземјанин повеќе

мн. вонземјани
Вид збор: Именка, машки род
Суштество кое потекнува од друга планета.
Српски: ванземаљац Албански: jashtëtokësor
Употреба: Нестандарден збор