epilepsy - онтологија

епилепсија повеќе

мн. епилепсии
Вид збор: Именка, женски род
Болест што се манифестира со ненадејни напади на тресење и со губење на свеста.
Употреба: Медицина

падавица повеќе

Вид збор: Именка, женски род
епилепсија
Употреба: Медицина