encirclement - онтологија

обрач повеќе

мн. обрачи
Вид збор: Именка, машки род
опколување, опсада
Албански: rrethim
Употреба: Воен термин , Преносно значење

сардисување повеќе

Види и: сардисува (несв.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
опколување
Употреба: Разговорно