deeply - онтологија

длабоко повеќе

Вид збор: Прилог
Во вертикален правец, во длабочина.
Албански: thellë
силно, интензивно
Албански: thellësisht
Употреба: Преносно значење

тешко повеќе

Вид збор: Прилог
За спиење - длабоко.
Албански: thellë