centimeter - онтологија

сантим повеќе

мн. сантими
Вид збор: Именка, машки род
сантиметар
Албански: santim, centimetër
Употреба: Разговорно , Физика

сантиметар повеќе

мн. сантиметри
Вид збор: Именка, машки род
Стотен дел од метар.
Албански: centimetër
Употреба: Физика

центиметар повеќе

Види и: сантиметар (м.)
мн. центиметри
Вид збор: Именка, машки род
сантиметар
Албански: centimetër