cash - онтологија

готовина повеќе

(едн.) готовината
Вид збор: Именка, женски род
Пари што се на располагање; готови пари.
Албански: para të thata, kesh
Употреба: Економија

кеш повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
готови пари