bunny - онтологија

зајачица повеќе

мн. зајачици
Вид збор: Именка, женски род
Убава слабо облечена келнерка со карактеристични детали кои потсетуваат на зајак во угостителски објекти со еротска содржина.
Албански: lepuroshe
Употреба: Преносно значење

зајче повеќе

мн. зајчиња
Вид збор: Именка, среден род
зајаче
Употреба: Деминутив

зајченце повеќе

мн. зајченца
Вид збор: Именка, среден род
зајаченце
Употреба: Деминутив

зајчица повеќе

Види и: зајачица (ж.)
мн
Вид збор: Именка, женски род
зајачица