bungalow - онтологија

бунгалов повеќе

мн. бунгалови
Вид збор: Именка, машки род
Приземна дрвена куќа.

викендичка повеќе

мн. викендички
Вид збор: Именка, женски род
Куќичка во која се поминува викендот, куќичка за одмор.