brokerage - онтологија

мешетари повеќе

мешетарат
Вид збор: Глагол, несвршен
Посредува при тргување.
Употреба: Економија

самсарлак повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Водење на самсарска работа.
Албански: brokeri
Употреба: Економија , Разговорно
Она што му се плаќа на самсарот за посредувањето.
Албански: brokeri
Употреба: Економија , Разговорно