annihilation - онтологија

затир повеќе

Види и: затор (м.)
Вид збор: Именка, машки род
уништување, сотирање

затор повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
уништување, сотирање

истребувачка повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
истребување
Употреба: Разговорно

пропаст повеќе

(едн.) пропаста
Вид збор: Именка, женски род
уништување, смрт
Албански: asgjësim, shkatërrim