accomplish - онтологија

истера повеќе

истераат
Вид збор: Глагол, свршен
Направи нешто целосно.
Албански: kryej
Употреба: Преносно значење

опслужи повеќе

Види и: служи (несв.)
опслужат
Вид збор: Глагол, свршен
Изврши, исполни определена работа, задача.
Албански: kryej, përmbush

посврши повеќе

посвршат
Вид збор: Глагол, свршен
Заврши некакви работи.
Албански: kryej, përmbush

превтаса повеќе

превтасаат
Вид збор: Глагол, свршен
Стигне, постигне се да заврши, да направи.
Албански: arrij, mbrrij