Синоними за 'џурнување':

џурнување (ср.)
[ џу-рну-ва-ње ]
види:
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК