Синоними за 'џаба':

џаба (прил.)
[ џа-ба ]
види:
Б. Конески
синоними:
слободно (прил.)
анаграми:
баџа
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК