Синоними за 'ќерал':

ќерал (м.)
[ ќе-рал ]
види:
Б. Конески
синоними:
килер (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК