Синоними за 'ќенеф':

ќенеф (м.)
[ ќе-неф ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
нужник (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК