Синоними за 'ќелепур':

ќелепур (м.)
[ ќе-ле-пур ]
види:
Б. Конески
синоними:
ќоро (ср.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК