Синоними за 'ќелавост':

ќелавост (ж.)
[ ќе-ла-вост ]
види:
Б. Конески
синоними:
косопад (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК