Синоними за 'ќај':

ќај (м.)
[ ќај ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК