Синоними за 'јалдазлив':

јалдазлив (прид.)
[ јал-даз-лив ]
види:
Толковник
синоними:
позлатен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК