Синоними за 'јакне':

јакне (несв.)
[ јак-не ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
јакне (св.)
[ јак-не ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК