Синоними за 'јагни':

јагни (несв.)
[ јаг-ни ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК