Синоними за 'јаваница':

јаваница (ж.)
[ ја-ва-ни-ца ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК