Синоними за 'ѕвекало':

ѕвекало (ср.)
[ ѕве-ка-ло ]
види:
Други речници
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК