Синоними за 'ѓевгир':

ѓевгир (м.)
[ ѓев-гир ]
види:
Толковник
синоними:
цедилка (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК