Синоними за 'ѓаволица':

ѓаволица (ж.)
[ ѓа-во-ли-ца ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК