Синоними за 'шушлив':

шушлив (прид.)
[ шуш-лив ]
види:
Толковник
синоними:
шушкав (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК