Синоними за 'шубе':

шубе (ср.)
[ шу-бе ]
види:
Б. Конески
синоними:
недоверба (ж.), сомнеж (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК