Синоними за 'штети':

штети (св.)
[ ште-ти ]
види:
Толковник
синоними:
оштети (св.)
колокации:
штети (несв.)
[ ште-ти ]
види:
Б. Конески
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК