Синоними за 'шопур':

шопур (м.)
[ шо-пур ]
види:
Б. Конески
синоними:
чучур (м.), шурка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК