Синоними за 'шмеќарува':

шмеќарува (несв.)
[ шме-ќа-ру-ва ]
види:
Б. Конески
синоними:
мами (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК