Синоними за 'шешерење':

шешерење (ср.)
[ ше-ше-ре-ње ]
види:
Толковник
Б. Конески
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК