Синоними за 'шегобиство':

шегобиство (ср.)
[ ше-го-бис-тво ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК