Синоними за 'шајка':

шајка (ж.)
[ шај-ка ]
види:
Толковник
Б. Конески
Правописен
синоними:
брут (м.), клинец (м.), чамец (м.)
колокации:

анаграми:
шајак
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК