Синоними за 'шалтерски':

шалтерски (прид.)
[ ша-лтер-ски ]
види:
Други речници
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК