Синоними за 'шакаџија':

шакаџија (м.)
[ ша-ка-џи-ја ]
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК