Синоними за 'шаит':

шаит (м.)
[ ша-ит ]
види:
Б. Конески
синоними:
очевидец (м.), сведок (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК