Синоними за 'чикмак':

чикмак (м.)
[ чик-мак ]
види:
Толковник
синоними:
безизлез (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК