Синоними за 'цвитка':

цвитка (ж.)
[ цви-тка ]
синоними:
светулка (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК